Novinky v sezoně 2018AKMT, 2.2.2018

Vážení jezdci, soutěžící a příznivci kartingu,
ve spolupráci s komisí kartingu Vám přinášíme novinky, které Vás v sezoně 2018 čekají.

CZECH KART OPEN 2018

Určitě jste zaznamenali informace o sloučení Poháru AČR a Mistrovství ČR do jednoho závodního víkendu. Od tohoto kroku si slibujeme početnější jezdecké zastoupení, lepší organizaci (vyjma jednoho podniku bude celý seriál pořádat Autoklub Moravská Třebová) a větší medializaci. Rádi bychom, aby právě medializace pomohla i Vám ve shánění partnerů a sponzorů. Reportáže ze závodů MČR jsou pravidelnou součístí Světa motorů České televize. Zároveň jsme také navázali spolupráci s motoristickými servery, abychom informace o kartingových závodech dostali blíže veřejnosti. V souvislosti s tímto jsme vytvořili nový vizuální styl, který bude nově vzniklé spojení PAČR a MČR zaštiťovat pod názvem CZECH KART OPEN (CKO).

Brzy také bude připravený nový web s možností rezervace startovních čísel.

Systém závodů

Sezona bude obsahovat 6 závodních víkendů započítávaných do celkového hodnocení. V mistrovských třídách bude zachované oddělené bodování pro jezdce s licencí G (v KZ2 E - viz níže) -PAČR a E nebo vyšší, popř. zahraniční - MČR. Rozjížďky budou v rámci kategorie společné pro všechny typy licencí.

Stejně jako v loňském roce se závod bude skládat ze 2 finálových a 1 superfinálové jízdy.

Na všech závodech bude nasazený kamerový systém zaznamenávající incidenty.

Licence 2018

Jistě Vám také neuniklo, že od letošního roku je možné žádat o licenci již jen elektronicky a to přes informační systém AČR. Informace o novém elektronickém systému naleznete zde. Pozor, pro každého jezdce a soutěžícího je nutné provést samostatnou registraci!

Informace o licencích jsou přehledně popsány v tomto dokumentu. Pro shrnutí:

  • Pohárová licence byla nahrazena národní licencí G, která je platná pro třídy vypsané v Poháru AČR (Baby 60, Mini 60, a KZ2 Gentleman) a pohárové třídy (Easykart, Rotax, Rok, Honda).
  • Pro kategorii KZ2 v rámci PAČR je potřeba vlastnit národní licenci stupně E z důvodu nutnosti prohlídky sportovním lékařem. Jezdci této kategorie si na začátku sezony zvolí, zda budou bodovat do PAČR nebo MČR.
  • Jezdci, kteří budou bodovat do MČR musí mít minimálně národní licenci E.
  • Jezdci, kteří v loňském roce vlastnili pohárovou licenci, budou mít národní licenci E zdarma.
  • Národní licenci G nebude možné v průběhu sezony "upgradovat" na mezinárodní licenci. Jezdcům pohárových tříd, které mají postupová místa na světová finále, proto doporučujeme licenci E.

 AKMT  2.2.2018 Zpět na seznam článků

Další články

Všechny články

Autoklub Moravská Třebová Pořadatel kartingových závodů již od roku 2004