Přihlášky na sezonu 2020 spuštěny!

Povedený začátek druhé poloviny sezonyAKMT, 28.6.2018

VÝSLEDKY | FOTOGALERIE

Již podruhé letos zavítal seriál CZECH KART OPEN 2018 – Mistrovství ČR a Pohár Autoklubu ČR v kartingu na oblíbenou trať v Chebu a svým čtvrtým závodem načal druhou polovinu sezony.

O body do celkového hodnocení přijelo bojovat více než 170 jezdců. Taková porce účastníků vždy vytvoří skvělou kulisu, na zaplněné depo i plnou trať byl opravdu krásný pohled.

Letos začíná být tradicí značně proměnlivé počasí a ani v Chebu tomu nebylo jinak. V pátečních volných trénincích jezdci okusili snad všechny možné podmínky, a když už to v sobotu vypadalo nadějně, přišla v průběhu jedné z rozjížděk další silná přeháňka. Nedělní program již proběhl celý za sucha, ale aby symboliky nebylo málo, vyhlášení výsledků bylo znovu za deště.

Školní 50

V kategorii nejmenších jasně zvítězil Michal Bláha před Filipem Planetou a vítězem z Písku Sebastianem Mičkerem, který v cíli uhájil bronz o necelou desetinu vteřiny před čtvrtým Mikhailem Toporkovem.

Baby 60

I na trati v Chebu závodilo osmnáctičlenné startovní pole de facto jen o třetí místo. Dvojice Maxmilian Kepeň (JP Motorsport) a Sébastien Šťastný (Autoklub OK KART Teplice v AČR) soupeřům značně ujíždí a svádí tvrdé souboje o letošní titul mistra ČR. Úspěšnějším byl tentokrát Max Kepeň, který vyhrál obě finálové jízdy i závěrečné superfinále a upevnil si i vedení v průběžném hodnocení. Na stupně vítězů doprovodil oba piloty Lukáš Obručník.

V hodnocení Poháru Autoklubu ČR zvítězil David Páv před Františkem Němcem a Filipem Kovalíkem.

Mini 60

Nejrychlejší dětská kategorie se po nepříliš vydařeném začátku sezony stala kořistí Marka Skřivana. Přemožitele nenašel v měřeném tréninku ani v žádné ze tří závodních jízd. Druhé místo obsadil Matyáš Lexmaul (GT2 Motorsport), třetí dojel lídr průběžného pořadí Matvei Sonkin (HKC Racing).

Mini 60 v rámci Poháru AČR přineslo premiérové vítězství Davidu Fričkovi, stříbro si odvezl Tobiáš Louda, bronz pak Lumír Žila (HKC Racing)

OK junior

Obsazenost mezinárodní kategorie OKJ i jezdecké výkony mají stále vzestupnou tendenci. Byť zde Josef Knopp (JK Racing s.r.o.) dominuje, zbytek pole se stále více vyrovnává a o dramatické situace není nouze. Pořadí na stupních vítězů bylo tentokrát shodné jako v superfinále na minulých závodech v Písku -  pro vítězství si v klidu dojel Knopp následovaný Jiřím Šustou a Václavem Tomáškem.

KZ2 Gentleman

Už kvalifikace napověděla, že o pódium se bude tvrdě bojovat. Byť Jindřich Vácha (PRAGA VMS RACING) znovu nenechal nikoho na pochybách o svých kvalitách, za ním to opravdu vřelo. Jezdci od druhého do šestého místa se srovnali do půl vteřiny a v podobném rozestupu dojeli i do cíle superfinále. Zlato bral letos zatím neporažený Vácha, stříbro Jaroslav Pešl (JP Motorsport) a bronz Václav Vrkoč

KZ2

Královská kategorie mistrovství ČR má letos jasného favorita Dominika Javůrka (JOKA Racing), který do Chebu přijel stejně jako Vácha v KZ2 Gentleman doposud neporažený. To se ale změnilo v nedělním superfinále. Pokažený start, výlet mimo trať a propad na páté místo otevřel cestu k letošnímu premiérovému vítězství Karlu Simonovi (KART CZ klub v AČR). Stíhací jízda Javůrkovi nevynesla více než druhé místo. Třetí do cíle superfinále dojel navrátilec za volant Adam Janouš (MS kart Racing team).

V hodnocení KZ2 Pohár AČR vybojoval jasné vítězství domácí Václav Rumlena následovaný Milanem Šnajdrem a Ondřejem Fukem.

CZECH KART OPEN nyní čeká prázdninová přestávka, kola se opět rozjedou 23. – 24. srpna na autodromu ve Vysokém Mýtě. Sezona vyvrcholí velkým finále na trati loňského mistrovství světa – německém Wackersdorfu.

 AKMT  28.6.2018 Zpět na seznam článků

Další články

Všechny články